A szelfi-bárdok

832

Zenét készítette: Gábor Horváth Suno AI

A szelfi-bárdok
v5

@Gábor Horváth

A szelfi-bárdok
v5

@Gábor Horváth

Dalszöveg
Orbán király, törpe király
Léptet lopott lován:
Szeretné látni meddig ér
A Fidesz tartomány.

Van e kívüle föld, folyó?
Egy mutyit még megér?
Hozott-e újabb voksokat
A gyűlölt libsi vér.

S a nép, a megvezetett nép,
Boldogtalan-e rajt
Mint akarom, s új indítvány
Újabb igába hajt?

Felség! Koronád egyetlen
Hamis gyémántja ez:
Itt föld, folyó, vagy bármi jó
Haver kezébe lesz.

S a nép, a megvezetett nép
A Skype-on este sír!
Bár gyermekeik szabadok,
Az otthon, mint a sír.

Orbán király, törpe király
Léptet lopott lován:
Körülötte csend, és birtok
A strómanok nyomán.

Bármi is volt a vár neve,
Hol aznap este szállt:
Közös kolesz volt a kapocs,
Itt vazallust talált.

Vadat és halat, s mi jó falat
Zsarnoknak ingere,
Sürgő csoport, közmunkás hord:
Lakjon jól Istene.

S mind, amiket saját sziget
Ételt-italt terem,
S mind, ami bor Tokajba forrt,
Bezsebelt végeken.

Új urak, új urak! Hát senki sem
Koccint értem pohárt?
Új urak, új urak! És régiek!
Boromat inni árt?

Vadat és halat, mi zászlóm alatt
Pártomnak kellemes,
Azt látok én, volt komcsi itt
Mint én, mind jól keres.

Új urak, új urak, és régiek!
Énekelni nem árt!
Zengjétek végre tetteim,
Különben jön a bárd!

Egymásra néz a sok „vitéz”
Az új felkent urak.
Orcájukon a félelem:
Meghallják hangomat!

Most bennszakad, és fennakad,
Hízelgés megszegik.
Ajtó mellől csak ősz Balog,
Aki emelkedik.

Én vagyok király, ki tetteid
Élvezem nap, mint nap.
Senki voltam, és az vagyok,
Szelfi-bárd, általad!

Pénz hol csörög? Multi hörög!
A híre messze jár,
CBA-s boltba jár a nép:
Mi tettük ezt, király!

Lenyúltuk népünk ezreit,
A pénz az új kereszt,
Most sírva tallóz, aki él:
Király, mi tettük ezt!

Az nem velünk, csak ellenünk
Ki nem templomba jár!
Ha lágyabb ének kell nekünk:
Naponta lesz muszáj!

Ha felém fúj az esti szél,
Akár Felcsút felé,
Betegek hangja, özvegyek
Panasza nyög belé.

Nekünk szül rabot most anya,
És szoptat csecsemőt!
De Orbán int, ez túl kevés:
Hallgassunk más menőt!

És vakmerően-pimaszul,
Vajna előre lép:
Kobzán a dal magára vall,
Most ő hirdet igét!

Játékgép harcba indultál,
Most enyém a haszon!
Mindenem, ami működik,
Timire aggatom!

Sírni fog talán hantomon,
De azt elmondhatom:
Hálám jeléül királyom,
Majd őt is rád hagyom!

Meglátom én!- S parancsot ád
Orbán rettenetest:
Máglyára mind ki „énekel”,
S nem Ufó-s énekes!

Szolgái szétszáguldanak,
Ország-szerin tova.
Így került újabb közpénzbe
A híres lakoma!

S Orbán király, törpe király
Vágtat lopott lován.
Körülötte rég földszint az ég:
A Fidesz tartomány.

Több száz CÖF-ös dalolva megy
IQ sírba, az ám!
De egy se bírja mondani:
Hülye vagyok, anyám!

Ha, ha! mi zúg?...mi éji dal
Csak nem kisvonat ez?
Lőrincet is elüttetem,
Ha bosszant bármi nesz!

Áll néma csend, a stadion
Lopva omladozik!
„Fejére szól, ki szót emel!
Orbán nem alhatik.”

Álmatlan éjben így motyog,
Birkáknak ostora:
Jobbra szeretnék tartani,
De nincsen már hova!

Túl Felcsúton, túl éjszakán,
Huzatos kürtőn át:
Több száz CÖF-ös énekli még
A bértanúk dalát!
A zene stílusa
Rock Opera

Talán tetszene

A dal borítója غصب عنى
v4

Készítette: Mohamed Radwan Suno AI

A dal borítója Tushlarimda Sen
v4

Készítette: Eryi Ere Suno AI

A dal borítója Ночной маршрут
v4

Készítette: Farida Fazil Suno AI

A dal borítója عبد القادر
v4

Készítette: Bohaytha Artist Suno AI

Kapcsolódó lejátszási lista

A dal borítója Nive Tito
v4

Készítette: Marleny Gomez tamara Suno AI

A dal borítója ذات العيماديا
v4

Készítette: مدرسة خاصة Suno AI

A dal borítója علامة خلود
v4

Készítette: خالد المحمد Suno AI